Zadnji dnevi sezone

27 marca, 2018 | Posted by Galja in Šport

17. marec

V raw air smučarskih skokih je slovenska ekipa skočila vse do 3. mesta.

V okviru svetovnega pokala v mestu Are je Žan Kranjec v veleslalomu dosegel 5. mesto.

V slalomu je Ana Bucik na 15. mestu, Meta Horvat na 17., Maruša Ferk pa je na 21. mestu.

Rok Marguč v svetovnem pokalu v paralelnem slalomu dosegel ponosno 3. mesto.

Jernej Slivnik pa je v slalomu na paralimpijskih igrah v Južni Koreji na 12. mestu.

18. marec

Pri poletih je Domen Prevc je na 4. mestu.
Njegov starejši brat Peter je na 14. mestu.
Tilen Bartol na 13.,
Jernej Damjan pa na 24.
Nejc Dezm
an pa je na 28. Mestu.

V svetovnem pokalu alpskega smučanja v Are so veleslalom za ženske in za moške zaradi slabega vremena žal odpovedali.
A sešteto je Ana Drev na 9. mestu, Meta Horvat na 11. in Tina Robnik na 15.

Slovenski moški skupini je ob svetovnem pokalu biatlona na začetku šlo še dokaj dobro, a se jim je malce ponesrečilo tako da so na koncu obstali le na 9. mestu. A nič ne de, biti 9. od več kot 20 tekmovalnih skupin je tudi že uspeh!

22. marec

V kvalifikaciskih skokih se je dopoldne 10 naših tekmovalcev uvrstilo na tekmo 23. marca.
In sicer so to Anže Lanišek, Jernej Damjan, Anže Semenič, Peter Prevc, Jurij Tepeš, Robert Kranjec, Tomaž Naglič, Cene Prevc in Bor Pavlovčič. Žal se Domen Prevc, Tilen Bartol in Nejc Desman ni posrečilo.
Anže Semenič je na 2. mestu bil najboljši od slovencev, dosegel je 234,0 metrov.

23. marec

V svetovnem pokalu smučarskih skokov v naši domači Planici je Robert Kranjec od vseh slovencev dosegel najboljše, in sicer 10. mesto. Anže Semenič naj bi bil 9. a je zaradi napake z dresom bil diskvaliciran.
Rezulati ostalih slovencev so:
Jurij Tepeš je 12.,
Peter Prevc 15.,
Tomaž Naglič 17.,
Bor Pavlovčič 18.,
Žiga Jelar 24.
Anže Lanišek, Cene Prevc in Jernej Damjan zaradi prekratkih skokov v prvi seriji niso mogli sodelovati v drugi.

24. marec

Slovenski skakalci so danes v Planici v skupinskih skokih dosegli imenitno 3. mesto!
V prvi seriji je Domen Prevc skočil 237,0 metrov daleč, in v drugi seriji uspel to vrednost celo še na 237,5 metrov poboljšati.
Robert Kranjec je v prvi dosegel 239,5 metrov in v drugi le 226,0.
Anže Semenič
je uspel skočiti 208,0 m v prvi in 213,0 m v drugi.
Peter Prevc
pa 215,0 m in 217,0 m.

25. marec

Danes poročam iz Planice, kjer sem celo lastno bil!
Ob 9:00 je bila poskusna serija in Tilen Bartol je skočil 247,5 metrov, kar je bilo pol metra več od Kamila Stocha v dejanski tekmi. Vsi 4 skakalci so bili v poskusnih skokih dobri.
Ob 10:00 je bila prva serija in Peter Prevc je od slovencev bil najboljši in sicer na 8. mestu.
Jernej Damjan na koncu bil na 23. mestu,
Tilen Bartol je na 18. in
Anže Semenič je na 17.
Žal se nobenemu od slovencev ni uspelo uvsrtiti med prve 10. Najboljši od njih je bil Peter Prevc na 15. mestu.