Header

Šport 17. 02. do 03. 03. 2019

4 marca, 2019 | Posted by Galja in Šport

Smučarski skoki v Willingenu
17. february skakalci niso imeli ravno lep dan: Le trem slovencem je uspel skok v finale. Najboljši od njih je bil Timi Zajc na 8 mestu. Žiga Jelar je bil na 26. in Anže Semenič na 29. mestu.
Zmagal je ponovno Rjoju Kobajaši.

Smučanje v Banskem (Bolgarija)
V petek, 22., je Štefan Hadalin v kombinaciji dosegel 3. mesto in si s tem pridobil bronasto medaljo. Za slovence so to prve stopničke v svetovnem pokalu.
Tekmo pa je zmagal je francos Alixs Pinturault.
Tekmo sledečega dne so morali zaradi pretežnega sneženja odpovedati.

Crans- Montana (23. 2.)
V smuku je Ilka Štuhec žal padla in si ob tem zlomila zadnjo križno vez. Poleg tega ima še udarec kosti v desnem kolenu. Za njo to pomeni imeti sedaj že dva poškodovana kolena. Vsi upamo, da bo hitro okrevala!
Bile so tudi pri merjenju časa je prišlo do tehničnih napak.

Secret Garden
23. februar: v paralelnem veleslalomu je zmagal Tim Mastnak. Drugi Slovenec je bil Žan Košir na 10. mestu.

Sončna Dolina
Filip Flisar je na tekmi 23. februarja bil tretji. To je 16. uvrstitev na stopničke in prva po lanski preizkušnji v Sončni dolini, ko je v finalni vožnji osvojil tretje mesto in zaostal le malo za Kanadčanom K. Druryjem  in Švicarjem J. Lenherrom.

Nordijsko smučanje – Seefeld 2019
V  kvalivikaciji na veliki skakalnici v Innsbrucku 22. februarja je na prvem mestu pristal nemec Markus Eisenbichler. Tudi vsi naši orli, s Petrom Prevcem na 16. mestu, so se uvrstili na tekmo naslednjega dne. Na njej je Timi Zajc dosegel 10. mesto. Naslednji slovenec je bil zadovoljen Peter Prevc, ponovno na 16. mestu. Tretji Slovenec, Žiga Jelar je doletel do 23. mesta. Skok Anžeta Laniška je pa bil žal prekratek.
Svetovni prvak je postal Markus Eisenbichler.
Prvega marca so skakalci imeli kar slab dan. Vreme je bilo tako nelagodno, da je mnogo celo zelo dobrih skakalcev je imelo težave, kako na primer Forfang, Peter Prevcin Žiga Jelar, ki je bil po prvem skoku tretji, na koncu pa je bil le še na 24. mestu. Tudi drugi skakalci so imeli težave. Celo čudežni Japonec Rjoju Kobajaši, ki je po prvem skoku vodil, je imel smolo. Komentatorji Eurosporta so dejali, da je bila tekma zaradi vremenskih razmer nepravična. Prvak je postal poljak David Kubacki.
V soboto, drugega marca, so v mešanih skupinskih smučarskih skokih nastopile dekleta Urša Bogataj in Nika Križnar ter naša fanta Žiga Jelar in Peter Prevc. Skupaj so dosegli so 4. mesto, Le 7 točk je manjkalo do bronaste kolajne. Zmagali so spet Nemci, kakor že v letih 2015 in 2017.