Header

Prvi športni dogotki leta 2020

5 januarja, 2020 | Posted by Galja in Šport

Novoletni turneja smučarskih skokov

V prvi seriji prvega januarja v Garmisch-Partenkirchen so naši skakalci ravno ujeli zmago, štirje od petih so premagali svojega partnerja. Najboljši po prvi seriji je bil Domen Prevc na 17. mestu in njegov brat Peter Prevc na 19. mestu, a je v drugi seriji pridobil sedem mest in prvi dan leta 2020 končal kot 12. Domen Prevc in Timi Zajc so ostali na 17. in 18. mestu in Anže Lanišek na 21. mestu. Naslednja postaja je Avstrija v Innsbrucku. Tilen Bartol se bo zamenjal s Cenetom Prevcem.
Vseh šest Slovenskih skakalcev je 03. 01. v Innsbrucku bilo uspešnih v kvalifikacijah. Vsi so se uvrstili za sobotno tekmo. Najboljši je bil Timi Zajc na 7. mestu. Drugi najboljši Slovenec je bil Domen Prevc na 11. mestu. Peter Prevc je bil na 16., Anže Lanišek na 31., Cene Prevc na 34. in Rok Justin na 37. mestu. Tekma se bo začela ob 14.00.
Peter Prevc in Domen Prevc sta 04. 01. zasedla v prvi seriji četrto in šesto mesto. Peter je zamudil stopničke, ker je v drugi seriji imel prekratek skok. In na koncu v drugi seriji je bil pred Domnom na 9. mestu. Anže Lanišek je bil na 11. mestu. Timi Zajc je bil na 20. mestu. Cene Prevc in Rok Justin pa sta ostala brez finala. Zadnja postaja bo v Bischofshofnu, v Nedeljo bo kvalifikacija ob 16.30.

Novoletna tekaška turneja v Val Di Fiemme

Anamarija Lampič je v klasičnem šprintu že drugič v letošnjem Tour De Ski bila na najvišji stopnički. Pri moških je Miha Šimnec dosegel najboljši uspeh v svoji karieri, bil je na 10. mestu.