Slowenischer Kultur-und Bildungsverein Sava e.V.
Header

Dogajanja 14. februarja 2018

14 februarja, 2018 | Posted by Galja in Šport

Zaradi slabih vremenskih pogojev morajo smučarke še vedno čakati na tekmo. Tudi tekmo slaloma, ki naj bi bila danes, so zaradi vetra prestavili. Jutri bo veleslalom, ki je bil napovedan za ponedeljek, ampak ga je že takrat preprečil močan veter. Tako bo tudi moški smuk, ki naj bil v nedeljo, jutri.
Ženske bodo začele tekmovati ob 2:00, druga vožnja pa bo ob 5:25.
Moški bodo v smuku začeli ob 3:00.

V nordijski kombinaciji je bil od naših tekmovalcev Vid Vrhovnik po skoku 90,4 metrov na 27. mestu in po teku na 28. mestu.
Marjan Jelenko je po skoku s 60,4 metri dosegel 44. mesto, po teku pa je zdrsnil na 46. in s tem žal le predzadnji. Zmagovalec je bil nemec Erik Frenzel
.

Slovenski hokejisti so proti ZDA zmagali 3:2!
V prvih 20 minutah so ZDA vodile 1 : 0, po 40 minutah 2 : 0. V zadnji tretini so Slovenci dosegli 2 : 1, po dodatnih 2 minutah je kapitan Jan Mursak izenačil na 2 : 2. Tekmo so morali podaljševati a čez že manj kot minuto je Janu Mursaku uspel končni gol, s katerim je slovenska ekipa zmagala 3 : 2. Bravo!