Header

Začele so se olimpijske igre!

10 februarja, 2018 | Posted by Galja in Šport

V petek so se začele olimpijske igre v mestu Pyeongchang v Južni Koreji!

Ob predstavitvi tekmovalcev posameznih držav je tekačica Vesna Fabjan s ponosom nosila našo slovensko zastavo. Zastavo nemških športnikov je nosil Eric Frenzel, tekmovalec nordijske kombinacije. Stadij se je še posebej razveselil Japonca Noriakija Kasaija, ki je ob svojih že osmih olimpijskih igrah nosil zastavo svoje države. Ruski športniki, katerim ni dovoljeno reprezentirati Rusko Federacijo, morajo nastopiti pod »Olympic athletes from Russia«.

Dogodki 10. Februarja

V teku na smučeh je Manca Slapanja dosegla 59. mesto. Prva je bila Švedinja Charlotte Kalla. Vesna Fabjan na tej tekmi ni sodelovala.

Pri biatlonu sta Anja Eržan in Urška Poje dosegli 46. oziroma 75. mesto.

Zmagovalec smučarskih skokov je Nemec Andreas Wellinger, ki je s tem postal olimpijski prvak. Peter Prevc je ob tem dosegel 12. mesto, Tilen Bartol 16. mesto, Jernej Damjan pa 28. mesto. Prevcu je uspelo postaviti rekord skakalnice s 113. metri (prejšnji je bil 112 metrov), a sta ga Robert Johansson (Norvežan) in Andreas Wellinger s 113,5 metri premagala in skupaj postavila nov rekord. Tako je Wellinger na stopničkah stal zgorajNorvežan Johann André Forfang drugi, na tretjem mestu pa njegov sorojak Johansson. Tekmovalci so se v prvem krogu soočevali s precejšnjim vetrom, zato je med drugimi Timi Zajc že takrat izpadel.

Pa še nekaj

Če še niste slišali: naša nekdanja slovenska smučarka Tina Maze je v noč na 8. Februar rodila deklico. Ime in fotografije otroka so medijem do zdaj še neznani. A čestitke, Tina!