Header

Zimski šport preteklega tedna

17 februarja, 2019 | Posted by Galja in Šport

Smučarski skoki v Lahti
Slovenci 10. februarja v Lahti niso imeli kaj dosti sreče. Najboljši je bil Lanišek na 22. mestu, Anže Semenic na 25. mestu in Bor Palovčič na 26. mestu.

Svetovno prvenstvo v Are 2019
Ilka Štuhec je 10. februarja, kot pred dvema letoma v St. Moritzu dobila zlato medaljo.
11. februarja je v superkombinaciji bil Štefan Hadalin najprej  v smuku na 30. mestu. V drugi vožnji na slalomski progi je čudovito vozil do stopničke za srebrno kolajno. Slovenija je po 30. letih spet dobila medalji hkrati v moški in ženski smučarski tekmi za svetovno prvenstvo.
V petek je Žan Kranjec bil na odličnem 5. mestu. Zmagal pa je Henrik Kristoffersen.

Smučarki skoki v Willingenu
V skupinskih skokih je Slovenija v petek, 15. februarja prišla na tretje mesto. Naši skakalci so zelo dobro izkazalo, le prvi Damjanov skok je bil nekoliko slabši, vendar je bil  v drugi seriji boljši.