Header

Šport pred Novim Letom

3 januarja, 2020 | Posted by Galja in Razno

Novoletna tekaška turneja v Lenzerheidi

v nedeljo, 29. 12. je Anamarija Lampič na velikem tekaškem turnirju  v Lenzerheidi v Lihtenštajnu premagala vse tekmice v hitrem sprintu, in v velikem slogu dobila šprinterski obračun Tour de Ski. To je bila za 24 letno Lampič druga zmaga v svetovnem pokalu v njeni karieri.

Anamarija se veseli njenega uspeha!

Novoletna turneja v smučarskih skokih

Prvi dan Novoletne turneje nedelje 29. 12. je bil Domen Prevc v Obersdorfu najboljši Slovenec, v prvi seriji je bil 12.. V finalu je s 134m pridobil tri mesta. Drugi Slovenci so bili Anže Lanišek na 17. mestu, Peter Prevc na 21. mestu in Timi Zajc na 24. mestu.
Na drugi postaji novoletne turneje v Garmisch – Partenkirchenu torka, 31. 12., seje štirim od petih slovenskih smučarskih skakalcev uspelo uvrstiti na prvo tekmo v letu 2020. Najboljši med Slovenci je bil Peter Prevc, končal je na tretjem mestu, deli si ga z Rjojuem Kobajšijem. Poleg Petra Prevca so se od Slovencev na tekmo prebili še Domen Prevc z 15. mestom, Timi Zajc na 20. mestu, Anže Lanišek na 23. in Rok Justin na 40. mestu.